
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 10 |
| Connector Type | Male Pin |
| Gender | Male |
| Packaging | Bag |
| Termination | Through Hole - Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| RoHS | Compliant |
| Termination Post Length | 3 mm |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 2 mm |
Stock: 850
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08054
Ext.Price$0.08054
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08054 | $0.08054 |
| 10 | $0.07144 | $0.71440 |
| 50 | $0.06336 | $3.16800 |
| 100 | $0.05494 | $5.49400 |
| 500 | $0.04763 | $23.81500 |
| 1000 | $0.04500 | $45.00000 |
| 3000 | $0.04252 | $127.56000 |
| 5000 | $0.04018 | $200.90000 |
